Späť
Novinky z Westendu

Westend Plazza má nové elektronabíjačky

Elektromobilita predstavuje dôležitú súčasť energetickej transformácie 21. storočia. Spolu s väčším počtom elektromobilov na Slovensku musí prirodzene rásť aj ich nabíjacia sieť. V našej Westend biznis zóne na Patrónke pribudli dve nové elektronabíjačky v podzemnej garáži budovy Westend Plazza a slúžia pre verejnosť. Naraz sa môžu nabíjať štyri vozidlá, pričom nabíjacie miesta sú výrazne viditeľné vďaka tyrkysovému náteru.

Ide o AC nabíjacie stanice Sicharge o výkone 2 x 22kW od spoločnosti Siemens. Majitelia elektromobilov nájdu vysokokvalitný produkt orientovaný na budúcnosť fungujúci pomocou striedavého elektrického prúdu. Jeho ovládanie je veľmi jednoduché a intuitívne. Za pomoci dvoch tlačidiel a autentifikačnej RFID karty (GreenWay, ZSE Drive) sa naštartuje nabíjací proces a návštevník Westendu si vie manažovať nabíjanie svojho vozidla aj pomocou smartfónu aplikáciou GreenWay.

Moderný dizajn nabíjacích stojanov umocňuje ušľachtilá oceľ a hliník, z ktorých sú vyrobené. Vybavené sú ukazovateľmi stavu, pričom vizuálna signalizácia informuje vodičov o obsadenosti nabíjacej stanice. Každý návštevník Westend biznis zóny, ktorý príde vozidlom s elektrickým pohonom, si môže odteraz bezpečne, spoľahlivo a rýchlo nabiť svojho „tátoša“.